Az iskola állandó, éves ökoiskolai programjai:

• Gólyatábor: Két helyszínen, a Noll-tanyán és Szúnyogpusztán Az erdei iskola és a környék történetének bemutatása mellett vetélkedők és gyalogtúra szerepel a diákok programjában. Kiemelt szerepet kap a mozgás: lovaglás, méta és foot-golf játékok.

• Márton napi libavágás, feldolgozás, népi hagyományok felelevenítése

• Adventi kézműves délután – vers, ének, koszorúkészítés helyi, természetes alapanyagokból, mézeskalács, tea

• „A szántóföldtől a terített asztalig” - december és január-hónapokban vágnak a vendéglátásban tanulók disznókat, melyeket aztán a hagyományos falusi "menetrend" szerint dolgoznak fel. Az egyik elfogyasztása végzős támogatói vacsora keretén belül történik, aminek a teljes bevételét a végzős diákjaink támogatására fordítjuk. A megmaradt sonkákból, a szalonnákból tankonyhán főznek.

• A víz világnapján általában az elkészített plakátokból kiállítást rendezünk, valamint patak partján végzünk több osztállyal ízeltlábú megfigyelést.

• Föld Napjáról az iskola és az udvar rendbetétele keretében emlékeztünk meg.

• Tavaszi földművelés: az iskolaudvaron található zöldséges kert folyamatos gondozása

• Fenntarthatóság- környezettudatosság témahete: április. A tanórák keretén belül környezetvédelmi feladatlapokat, játékos feladatokat oldanak meg a diákok.

• Madarak és fák napja alkalmából a madáretetők ellenőrzése, javítása.

• A virágoskert gondozása (egész tanévben)

• Tantestületi kirándulásokon mindig fókuszba kerül a fenntarthatóság.

• Egész tanévet érintő projektek:

Szelektív hulladékgyűjtés,

Konyhakert, fűszer-, gyógynövénykert gondozás

Háztáji kisállattartás, gondozás

Iskolai dísznövények ápolása

Fenntarthatóságra nevelés

Az eseményekről szóló fotóalbumok az iskola facebook oldalán megtekinthetők. (https://www.facebook.com/letenyeyiskola/)

2018. évi beszámoló: beszámoló

oko

csengetes2020
ciposdoboz2020
felkialtojel