Letenyey-s siker Kaposváron!

Letenyey-s siker Kaposváron!


Idén 25. alkalommal rendezték meg Kaposváron a mezőgazdasági szakközépiskolások számára kiírt Guba Sándor Emlékversenyt, mely az ország egyik legrangosabb mezőgazdasági tanulmányi versenye. A verseny célja, hogy felkarolja a tehetséges diákokat és a szakmai jövőjüket elősegítse, jövőbeni tanulmányaikhoz hozzájárulhasson. A Felcsúti Letenyey Lajos Gimnázium Technikum és Szakképző Iskola két igen fiatal, 10. évfolyamos mezőgazdász növendéke, Hajzer Dóra és Léber Máté vett részt ezen a rangos megmérettetésen. A bekerülés feltétele egy komoly írásbeli munka benyújtása. Dóra pályaműve: „Nyers csikó idomítása és kiképzése” írása teljes egészében saját tapasztalatait annak szakmai hátterét mutatja be Máté pedig saját gazdaságukról írt komoly értekezést „Fenntarthatóság cégcsoportunk mindennapjaiban” címmel. Mindkét tanuló jól szerepelt, a témájukhoz tartozó szekciójukban 2. helyezést értek el. Nagyszerű tapasztalás volt ez a verseny arról, hogy miként tudnak helytállni, előadni, a témájukban kutatni, és hogyan tudják a tudásukat rendszerezni. 


Gratulálunk Dórinak és Máténak, nem utolsó sorban pedig köszönet felkészítő tanáraiknak, Kulcsár
Beátának, Gurabi- Horváth Katalinnak és Csiba Zoltánnak az áldozatos, profi támogatásukhoz.

További cikkek

Kapcsolat

Felcsúti Letenyey Lajos Gimnázium Technikum és Szakképző Iskola

Cím: 8086 Felcsút, Fő út 191.

Telefonszám: +36 (30) 883-85-14

E-mail: [email protected]

Webcím: https://letenyeyiskola.hu/

Facebook: https://www.facebook.com/letenyeyiskola/

Instagram https://www.instagram.com/letenyeyiskola/